Kehakultuuri ja sporditöö on rahuldaval tasemel Adaveres, Lustiveres, Kamaris, Võisikul ja Eskus. Põltsamaa vallas tegelevad spordiürituste korraldamise ning treeningute läbi viimisega mitmed erinevad ühingud ja seltsid. Põltsamaa valla spordiklubi Tervis juures treenivad eri vanuses kiiruisutajad ning tüdrukute jalgpallivõistkond. Sihtasutuse Põltsamaa Sport spordikoolis harrastavad spordihuvilised lapsed maadlust, sumomaadlust, kergejõustikku, võrkpalli ja jalgpalli. Noored suusatajad treenivad Viljandi Spordikoolis.

Rahvaspordiürituste läbiviimisega tegelevad külaseltsid, suuremaid uisutamisega seotud üritusi viib läbi spordiklubi Tervis. Spordiklubi Nipi on võtnud eest vedada Kuningamäe puhkeala ja sealsete terviseradade arendamise koostöös Põltsamaa valla ja linnaga. Võistkondi maakondlikele ja vabariiklikele võistlustele viivad nii Põltsamaa valla koolid kui ka kõik klubid ja spordikoolid, kus lapsed treenivad.

Kõige enam tegeldakse vallas jalgpalli ja võrkpalliga, viimastel aastatel on hästi arenenud  kiiruisutamine ja rulluisutamine, samuti on häid tulemusi suusatamises ja maadluses. 

Tervisespordi tasemel tegeletakse ujumise, jalgrattasõidu, lauatennise, aeroobika, male, petanque ning suusatamisega.

Spordirajatised

  • võimla – Adavere (36x18m), Lustivere (9x18m), Esku (9x12m), Põltsamaa Ametikool     
  • staadion – Lustivere, Adavere, Kamari (spordiväljak), Põltsamaa Ametikool, Esku (staadionimajaga)
  • jõusaal – Põltsamaa Ametikool, Võisiku Hooldekodu, Lustivere, Adavere
  • uisuväljak – Adavere
  • väliväljak – võrkpall (Adavere, Lustivere, Võisiku, Kamari, Esku, Neanurme, Pudivere), kurn (Adavere, Lustivere), tennis (Kamari), korvpall (Esku, Adavere), jalgpall (Esku, Adavere, Lustivere, Võisiku)
  • tervise-, jooksu- ja suusarajad – Adaveres, Lustiveres, Kamaris, Eskus, Väike-Kamaris, Kuningamäel
  • multifuntsionaalne kunstmurukattega spordiväljak – Adavere, Lustivere