Alates 01.01.2018 on Põltsamaa valla kodulehe aadress https://poltsamaavald.kovtp.ee

Uudised ja teated

« Tagasi

EAS toetas Kamari järve veekeskuse rajamist

Kamari järve veekeskuse rajamise kavandatav investeering kokku on 1 978 228,46 EUR, millest EAS toetus summas on 1 582 118,60 EUR(Euroopa Liidu Regionaalaerengu Fond, konkurentsivõime tugevdamise investeeringute taotlusvoor) ning omaosalus 396 109,86 EUR (Põltsamaa valla eelarve).

Projekti elluviijaks ja arendajaks on Põltsamaa valla omandis olev ettevõte Põltsamaa Vallavara OÜ.

Kamari veekeskuse projekti on ette valmistatud üle 10 aasta ning aastatel 2005- 2006 on  kehtestatud puhkeala detailplaneering ja koostatud tehnilised projektid.

Toetuse abil on kavas Põltsamaa valda Kamarisse rajada järvepealne veesuusa- ja lauakeskus, mis on Eestis ja naaberriikides ainulaadne aastaringselt avatud ringsüsteemiga veel ning lumel lauatamise ja suusatamise kaabelpark. Pargis saab olema Balti- ja Põhjamaade ainus veepealne seiklus- ja takistusrada, vabaajaatraktsioonid, pakutavad teenused, toetav võrgustik ja vajalik taristu koos administratiivhoonega. Projekti periood kuni august 2019.

Käesoleva projekti tulemusel planeeritakse luua 17 otsest töökohta ning ligi 30 kaudset töökohta.

Taotluse ettevalmistamist toetas üle 30 organisatsiooni läbi toetuskirjade ja eellepingute ning sisulise panustamise.

Tutvustav video https://youtu.be/kdLTuyPjyT8


Põltsamaa Vallavalitsuses sünde ja surmasid ei registreerita.

Sündi või surma saab registreerida Põltsamaa Linnavalitsuses (Põltsamaa, Lossi 9, tel 776 8568).

 

Vaateid Põltsamaa vallast

Põltsamaa vald asub Kesk-Eestis ja ümbritseb rõngana Põltsamaa linna. Vald piirneb Pajusi ja Puurmani vallaga Jõgevamaal, Kolga-Jaani ja Kõo vallaga Viljandimaal ning Imavere ja Koigi vallaga Järvamaal. Valda läbivatest teedest on tähtsaim põhja-lõunasuunaline Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ning ida-läänesuunaline Jõgeva-Põltsamaa-Võhma maantee.

Põltsamaa vallas on 28 küla ja 2 alevikku. Suuremad keskused on Adavere, Lustivere, Esku, Kamari, Võisiku ja Väike-Kamari.

Vallas asuvad lasteaiad, koolid, kultuuriasutused ja raamatukogud pakuvad vallaelanikele neile vajalikke teenuseid. Valla territooriumil olevad mõisad ja teisedki vaatamisväärsused ning valda läbiv Põltsamaa jõgi pakuvad silmarõõmu ja hingekosutust ning erinevaid puhkevõimalusi nii kohalikele elanikele kui ka kaugemalt tulnuile.

Statistika

Rahvaarv: 3669 (01.01.2017)
Pindala: 416,9 km²
Suurim asula: Adavere alevik (513)
Koole: 3
Külasid: 28

Kalender