Alates 01.01.2018 on Põltsamaa valla kodulehe aadress https://poltsamaavald.kovtp.ee

Uudised ja teated

« Tagasi

Kuningamäe saab uued lumekahurid

PRIA on otsustanud Leader meetmest toetada Põltsamaa valda Kuningamäele kahe mobiilse lumekahuri soetamist 28 530 euroga. Lisandub valla poolne omafinantseering 3 170 eurot.

Varasemast ajast on Leader toetuse läbi soetatud üks statsionaarne lumekahur, rajatud kunstlume tegemiseks tiik. Radade sisse ajamise jaoks on olemas rajamasin.

2017. aastal soetatavad lumekahurid võimaldavad kordades kiiremini ja efektiivsemalt katta Kuningamäe terviserajad ja ka valmivaid mäenõlvasid kunstlumega.

Lisaks on käesoleval aastal valla eelarvest planeeritud paigalda torustikku, et lihtsustada lume laiaivedu ning alustada maja ehitusega eelmisel aastal rajatud vundamendile. Majas hakkavad asuma riiete vahetusruumid, kohad suuskade hoidmiseks ja hooldamiseks ning tualetid.

2017. aastal lõppes Kuningamäe hooaeg varakevadel, 23. märtsil korraldatud võistlusega, kus osalesid oma ala tipud.

Kuningamäe puhkeala on läbi aastate koostöös arendanud Spordiklubi Nipi, Spordiklubi Kuningamäe, SA Põltsamaa Sport koos Põltsamaa valla ja linnaga ning seda on toetanud ka mitmed piirkonna ettevõtjad, Põltsamaa Lions-Klubi ja SA Eesti Terviserajad.


Põltsamaa Vallavalitsuses sünde ja surmasid ei registreerita.

Sündi või surma saab registreerida Põltsamaa Linnavalitsuses (Põltsamaa, Lossi 9, tel 776 8568).

 

Vaateid Põltsamaa vallast

Põltsamaa vald asub Kesk-Eestis ja ümbritseb rõngana Põltsamaa linna. Vald piirneb Pajusi ja Puurmani vallaga Jõgevamaal, Kolga-Jaani ja Kõo vallaga Viljandimaal ning Imavere ja Koigi vallaga Järvamaal. Valda läbivatest teedest on tähtsaim põhja-lõunasuunaline Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ning ida-läänesuunaline Jõgeva-Põltsamaa-Võhma maantee.

Põltsamaa vallas on 28 küla ja 2 alevikku. Suuremad keskused on Adavere, Lustivere, Esku, Kamari, Võisiku ja Väike-Kamari.

Vallas asuvad lasteaiad, koolid, kultuuriasutused ja raamatukogud pakuvad vallaelanikele neile vajalikke teenuseid. Valla territooriumil olevad mõisad ja teisedki vaatamisväärsused ning valda läbiv Põltsamaa jõgi pakuvad silmarõõmu ja hingekosutust ning erinevaid puhkevõimalusi nii kohalikele elanikele kui ka kaugemalt tulnuile.

Statistika

Rahvaarv: 3669 (01.01.2017)
Pindala: 416,9 km²
Suurim asula: Adavere alevik (513)
Koole: 3
Külasid: 28

Kalender