Alates 01.01.2018 on Põltsamaa valla kodulehe aadress https://poltsamaavald.kovtp.ee

Uudised ja teated

Põltsamaa piirkonna kooliolümpiamängude maskoti leidmiseks on välja kuulutatud ideekonkurss

9.–25. veebruaril 2018 toimuvad Pyeongchangis (Lõuna-Koreas) XXIII taliolümpiamängud. Olümpialiikumise edendamisekse Eestis on Eesti Olümpiaakadeemia ellu kutsunud kooliolümpiamängud.

Põltsamaa vallas toimuvad kooliolümpiamängud 2018.aasta veebruaris. Olümpiamängudel on alati olemas üks sõbralik ja rõõmus tegelane, kes annab kõigile hea tuju ja jõudu ning elavdab oma kohalolekuga sündmust.

Põltsamaa piirkonna kooliolümpiamängude maskoti leidmiseks on välja kuulutatud ideekoknkurss.

Konkurss maskoti leidmiseks on avatud kõigile Põltsamaa valla koolide (Põltsamaa, Lustivere, Adavere, Aidu, Pisisaare, Esku, Puurmani) ja Kolga-Jaani piirkonna koolide (Kolga-Jaani, Leie) õpilastele 1.-12. klassini.

Maskoti selgitus: Maskott (pr mascotte) – õnne toov ese või loom, mõnikord isik, talisman

Milline oleks sobiv maskott Põltsamaa piirkonna olümpiamängude jaoks ja hiljem kasutatav ka teistel spordiüritustel? Oma nägemuse maskotist võib joonistada paberile või kujunda arvutis. Maskott peab olema reaalselt valmistatav. Parima kavandi järgi õmmeldakse veebruaris toimuvateks kooliolümpiamängudeks maskotile kostüüm.

Ootame maskotiidee kavandit hiljemalt 18. detsembriks 2018.a.

Maskoti ideekonkursi tingimused leiab koolide koduleheküljelt ja Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuse leheküljelt.

Täiendav info: projekti koordinaatorilt Annika Kallasmaa tel. 53943940, annika.kallasmaa@poltsamaa.ee

Koostöös toimuvat noorsootöö arendamist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi "Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

Eesti Noorsootöö Keskus on üle-eestiliselt ellu viimas programmi, mis toetab naabervaldade noorsootööalast koostööd eesmärgiga mitmekesistada noorsootöös toimuvat ja noorte võimalusi töö- ja kooliväliseks tegevuseks.


Põltsamaa Vallavalitsuses sünde ja surmasid ei registreerita.

Sündi või surma saab registreerida Põltsamaa Linnavalitsuses (Põltsamaa, Lossi 9, tel 776 8568).

 

Vaateid Põltsamaa vallast

Põltsamaa vald asub Kesk-Eestis ja ümbritseb rõngana Põltsamaa linna. Vald piirneb Pajusi ja Puurmani vallaga Jõgevamaal, Kolga-Jaani ja Kõo vallaga Viljandimaal ning Imavere ja Koigi vallaga Järvamaal. Valda läbivatest teedest on tähtsaim põhja-lõunasuunaline Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ning ida-läänesuunaline Jõgeva-Põltsamaa-Võhma maantee.

Põltsamaa vallas on 28 küla ja 2 alevikku. Suuremad keskused on Adavere, Lustivere, Esku, Kamari, Võisiku ja Väike-Kamari.

Vallas asuvad lasteaiad, koolid, kultuuriasutused ja raamatukogud pakuvad vallaelanikele neile vajalikke teenuseid. Valla territooriumil olevad mõisad ja teisedki vaatamisväärsused ning valda läbiv Põltsamaa jõgi pakuvad silmarõõmu ja hingekosutust ning erinevaid puhkevõimalusi nii kohalikele elanikele kui ka kaugemalt tulnuile.

Statistika

Rahvaarv: 3669 (01.01.2017)
Pindala: 416,9 km²
Suurim asula: Adavere alevik (513)
Koole: 3
Külasid: 28

Kalender