Alates 01.01.2018 on Põltsamaa valla kodulehe aadress https://poltsamaavald.kovtp.ee

Uudised ja teated

« Tagasi

Saa paberivaba valijakaart

Hea valija!

Vähemalt 300 000 inimest saab tänavuste kohalike valimiste eel paberil valijakaardi asemel e-valijakaardi. Kas Sinagi oled üks neist?

Tõenäoliselt täidad juba praegu tuludeklaratsiooni internetis ja maksad arveid veebis. Sama mugav on, et vajalik info valimiste kohta saabub digitaalselt Sinu e-postkasti. E-valijakaart tuletab Sulle meelde, millal ja kus Sa hääletada saad.

Piisab, kui suunad oma eesti.ee e-posti aadressi isiklikule e-posti aadressile, mida kasutad regulaarselt. Nii saad lisaks e-valijakaardile mugavalt ka muud olulist teavet, mida riik Sulle saadab. Näiteks õigeaegset infot selle kohta, kui mõni Sinu dokument aeguma hakkab.

TELLIN E-VALIJAKAARDI


Põltsamaa Vallavalitsuses sünde ja surmasid ei registreerita.

Sündi või surma saab registreerida Põltsamaa Linnavalitsuses (Põltsamaa, Lossi 9, tel 776 8568).

 

Vaateid Põltsamaa vallast

Põltsamaa vald asub Kesk-Eestis ja ümbritseb rõngana Põltsamaa linna. Vald piirneb Pajusi ja Puurmani vallaga Jõgevamaal, Kolga-Jaani ja Kõo vallaga Viljandimaal ning Imavere ja Koigi vallaga Järvamaal. Valda läbivatest teedest on tähtsaim põhja-lõunasuunaline Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee ning ida-läänesuunaline Jõgeva-Põltsamaa-Võhma maantee.

Põltsamaa vallas on 28 küla ja 2 alevikku. Suuremad keskused on Adavere, Lustivere, Esku, Kamari, Võisiku ja Väike-Kamari.

Vallas asuvad lasteaiad, koolid, kultuuriasutused ja raamatukogud pakuvad vallaelanikele neile vajalikke teenuseid. Valla territooriumil olevad mõisad ja teisedki vaatamisväärsused ning valda läbiv Põltsamaa jõgi pakuvad silmarõõmu ja hingekosutust ning erinevaid puhkevõimalusi nii kohalikele elanikele kui ka kaugemalt tulnuile.

Statistika

Rahvaarv: 3669 (01.01.2017)
Pindala: 416,9 km²
Suurim asula: Adavere alevik (513)
Koole: 3
Külasid: 28

Kalender